Licėjaus gyvenimas Apie Licejų Kaip įstoti? Pamokų tvarkaraščiai 2% parama Licėjui English resumé
Renginių kalendorius · Nuotraukų galerija · Straipsniai ir dokumentai · Senatas ir prezidentas · Pamokų laikas
 Įspūdžiai ir nuotraukos iš publicistinio rašymo dirbtuvių Berlyne 

„Balandžio 13 dieną kartu su antroke Gabriele skridome į Berlyne vyksiančias penkių dienų publicistinio rašymo dirbtuves. Jas organizuoja Gėtes institutas, kurio vienas projektų yra PASCH-net internetinis moksleivių laikraštis. Darbo savaitės metu mokėmės, kas yra žiniasklaida ir kaip ji veikia, kas yra geras žurnalistas, publicistinis stilius, etiketas ir kaip apskritai rašyti straipsnius: reportažus, interviu, komentarus, recenzijas. Pirmosiomis dienomis klausėmės teorijos, žaidėme įvairių susipažinimo ir komandinių žaidimų, nes moksleivių buvo per trisdešimt, iš devynių Europos valstybių, todėl buvo labai įdomu visus juos pažinti. Vėliau įgytas žinias galėjome pritaikyti praktiškai – komandose turėjome pasiruošti interviu su paskirtu žmogumi: truputį sužinoti apie jį, sugalvoti klausimus ir, galiausiai, pakalbinti bei suredaguoti būsimą interviu. Penktadienį, paskutiniąją darbo dieną, parašytus straipsnius paskelbėme PASCH-net internetinėje svetainėje ir vyko darbų aptarimas.

Be darbo redakcijoje įdomi ir turininga buvo kultūrinė/turistinė programa. Dalyvavome orientacinėse varžybose, per kurias pažinome Berlyną, galėjome eiti į įvairius muziejus antrojo pasaulinio karo tematika, aplankyti Reichstagą ir žymiuosius Brandenburgo vartus, plaukėme valtimi Spree upe, žaidėme boulingą. Kasdien mūsų laukdavo vis kažkas naujo, todėl visą savaitę nebuvo laiko nuobodžiauti. Ši mūsų redakcija darbą tęs ir grįžus namo – dabar su Gabriele kas mėnesį turime parašyti po straipsnį kultūros tema, o spalį įvyks dar vienos dirbtuvės, kuriose visa mūsų redakcija vėl susirinks į Berlyną ir mokysis kažko naujo“.

Kristina Mačulska, III c

"PASCH-NET KLICK - elektroninis laikraštis, kuriame straipsnius talpina mokiniai iš viso pasaulio.

Dukart į metus visa PASCH-NET redakcija susirenka Berlyne, aptarti ką nuveikė, ką būtų galima keisti ir įgyti tam tikrų žurnalistikos žinių. Taip ir gavosi, kad praleidau savaitę Berlyne.

Buvo nepaprastai smagu. Kasryt vykdavo paskaitos, mokančios kaip geriau parašyti straipsnį, paimti interviu, o vakare visada keliaudavome po Berlyną. Dabar žinau, koks tai gražus miestas. Suvažiavo žmonių iš visos Europos , tad buvo labai įdomu susipažinti, sužinoti apie kitas kultūras. Žinoma, ir apie vokiečių kultūrą. Taip pat reikėjo paimti interviu iš gan žymaus vokiečių muzikanto, grupes “Yesterday Shop” lyderio, Clemens Kluck. Buvo labai įdomu su juo pasišnekėti, o tada rašyti straipsnį. Taigi, labai džiaugiuosi nuvykusi, pamačiusi ir labai tikiuosi nuvykti dar kartą."

Gabrielė Šidlauskaitė, 2c
(1836)
(1812)
(1551)
(1781)
(1667)
(1592)
(1670)
Serveryje veikia Gallery v1.4.4-pl2 RSS

(c) Vilniaus Licėjus, Širvintų g. 82, 08216, Vilnius. Autoriai