Licėjaus gyvenimas Apie Licejų Kaip įstoti? Pamokų tvarkaraščiai 2% parama Licėjui English resumé
Renginių kalendorius · Nuotraukų galerija · Straipsniai ir dokumentai · Senatas ir prezidentas · Pamokų laikas
 PASCH mokinių teatro projektas "Godumas" (St.Peterburgas) 

Dažnai savęs paklausiu, kas yra tikra patirtis. Ir kiekvieną kartą įsitikinu, jog į šį klausimą galima atsakyti tik tai ten, kur susitinka kūrybiškumas ir smalsumas, individualumas ir bendruomeniškumas, sava ir svetima. Visa tai sau atsakėme ir patyrėme mes – Vilniaus licėjaus trečiokai, gavę kvietimą Sankt Peterburge, Rusijos vokiško teatro festivalyje parodyti savo kūrybos spektaklį „Gier“ („Godumas“).

Šešių dienų kelionė į Sankt Peterburgą neabejotinai buvo tikra patirtis, ne tik išmėginusi mūsų kūrybines jėgas bei gebėjimą sutarti komandoje, bet ir apdovanojusi įspūdžiais. Vos atvykusius trečiadienį mus pasitiko svetinga hostelio, įsikūrusio pačiame miesto centre prie Aničkovo tilto, darbuotoja. Generalinėje repeticijoje su garso ir šviesų operatoriais suderinę paskutines spektaklio smulkmenas, aplankėme žymiojo rusų rašytojo F. Dostojevskio butą-muziejų.

Kitąryt, vokiško teatro festivaliui įsibėgėjus, ištaigingų Aničkovo rūmų teatro salėje susirinkome pažiūrėti vaikų trupių spektaklių. Ryškios spalvos, judri muzika ir išraiškinga scenografija kūrė puikią atmosferą. Vakarop spėjome pajusti ir paties didmiesčio dvasią: nueiti prie užšalusios Nevos, pasižvalgyti po bekraštes aikštes ir pasigrožėti šurmuliuojančiais prospektais.

Trečiąją dieną atėjo laikas pademonstruoti savo kūrybą ir mums. Kartu su dar trimis vyresniųjų klasių mokinių grupėmis iš visos Rusijos vaidinome Aničkovo rūmų teatre. Kiekvieną pasirodymą lydėjo ne tik aplodismentai, bet ir klausimai aktoriams, režisieriams bei scenarijų autoriams. Didžiuojamės, jog puikiai susikalbėjome ir diskutavome vokiškai.

Šeštadienį, atslūgus festivalio emocijoms, išsirengėme apžiūrėti vienos iš didžiausių pasaulio galerijų – Ermitažo. Pusantrame tūkstantyje erdvių muziejaus salių kiekvienas atradome, ko nematę, sužinojome, ko negirdėję. „Įkvėpę“ monumentalios Sankt Peterburgo didybės, pajudėjome namo.

Kartais gyvenime susiklosto visai kaip teatre: mus, tarsi mūsų pačių spektaklio veikėjus, likimo ranka nunešė toli nuo namų, kad ne tik parodytume kitiems, ko esame verti, bet kad ir išvystume save naujoje šviesoje, pažintume tai, kas tolima, o tuo pat metu sava, svarbu ir įdomu.

Mūsų trupė – „Die kreative Zehn“ – nuoširdžiai dėkoja mokytojoms Vidai Pasausienei, Aidai Balčiūnienei ir Goethe institutui už turiningą kelionę, vertingas pažintis ir nepakartojamus įspūdžius.

Tomas Sinkevičius
"Godumas" (St.Peterburgas)"Godumas" (St.Peterburgas)"Godumas" (St.Peterburgas)"Godumas" (St.Peterburgas)"Godumas" (St.Peterburgas)
"Godumas" (St.Peterburgas) (1341)
"Godumas" (St.Peterburgas) (1040)
"Godumas" (St.Peterburgas) (1112)
"Godumas" (St.Peterburgas) (1054)
"Godumas" (St.Peterburgas) (1072)
"Godumas" (St.Peterburgas)
"Godumas" (St.Peterburgas) (1035)

Serveryje veikia Gallery v1.4.4-pl2 RSS
(c) Vilniaus Licėjus, Širvintų g. 82, 08216, Vilnius. Autoriai