Licėjaus gyvenimas Apie Licejų Kaip įstoti? Pamokų tvarkaraščiai 2% parama Licėjui English resumé
Renginių kalendorius · Nuotraukų galerija · Straipsniai ir dokumentai · Senatas ir prezidentas · Pamokų laikas
 COMENIUS projektas Lietuvoje 

Balandžio 16, 2013

Pirmoji oficiali projekto „Comenius“ diena Vilniaus licėjuje. Skaitykloje atvykėliai iš Italijos, Kipro, Prancūzijos, Šveicarijos, Vokietijos išgirsta sveikinimo kalbą iš mokyklos direktoriaus Sauliaus Jurkevičiaus lūpų, po to parodomas pristatomasis mūsų šalies, miesto ir mokyklos filmukas. Neilgai trukus prasideda susipažinimo žaidimai aktų salėje – norėdami pažinti naujuosius draugus, visi piešiame jų smagius portretus, daliname komplimentus ir patys pristatome save. Po trumpos pertraukos moksleiviai rodo paruoštus namų darbus (prezentacijas apie savaitės išlaidas maistui) ir išgirsta įdomią paskaitą, kurią veda atstovė iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, apie maisto ženklinimą, jo svarbą, informacijos skaitymą ant etikečių ir ateities veiksmus, kurie apsaugotų žmogų nuo žalingų jo sveikatai produktų pirkimo. Pasibaigus rimtesnei darbo daliai, visi skubame į senamiestį – čia moksleivių laukia orientacinės žaidynės, kurių metu siekiama parodyti gražiausias miesto vietas ir pastatus, supažindinti su svarbiausiais šalies faktais, o mokytojai laiką leidžia ramioje ekskursijoje. Kiek pavargę vakare grįžtame namo ir ruošiamės turiningai rytdienai.

Balandžio 17, 2013

Ankstyvą rytą paliekame Vilnių ir vykstame į nedidelį miestelį Anykščius, kur svečiai gauna progą ne tik pakalbėti apie maistą, bet ir jį patys pasigaminti. Pasidalinę į dvi grupeles – užsienio ir lietuvių moksleivių – skirtingose trobelėse klausomės istorijų apie Lietuvos praeitį, gyvenimą kaime ir duonos kepimą. Kiekvienas pasigaminame po nedidelį kepaliuką duonos ir, kol laukiame, kada jis iškeps, laiką leidžiame gryname lauke, o po to prie gausaus vaišių stalo. Pasisotinę ir į kuprines įsidėję lauktuvių, keliaujame žvalgytis po miestą, o galiausiai išbandome smagią pramogą – ant Kalitos kalno esančią vasaros rogučių trasą. Kupini įspūdžių vakare patraukiame atgal į Vilnių.

Balandžio 18, 2013

Paskutinė oficiali projekto diena jau iš pirmo žvilgsnio atrodo labai darbinga. Ryte pasižiūrime filmuką apie maisto švaistymą ir patys parodome namuose sukurtas prezentacijas apie šią situaciją mūsų šalyse. Po kavos pertraukėlės sulaukiame atstovo iš „Maisto banko“ organizacijos, kuris mums papasakoja apie savo veiklą, idėją, pagrindinius tikslus, maisto atliekų švaistymo problemą ir veiksmus tai problemai išspręsti. Per šias dienas išgirstos paskaitos, prezentacijos ir filmai padėjo mokiniams tuomet, kai, pasiskirstę grupelėmis, jie turėjo patys pateikti savo požiūrį į maisto ženklinimą ir jo švaistymą. Po paskutiniųjų pristatymų atsisveikiname, bet neilgam – vakare visi susitinkame aktų salėje vakaronei. Svečiai mokosi liaudies šokių, stebi liceistų pasirodymus, ragauja moksleivių iškeptų pyragų ir po truputį atsisveikina vieni su kitais rašydami palinkėjimus ant jų alternatyvių „Facebook“ profilių, pakabintų ant sienos. Apsilankymas Lietuvoje užbaigia vienerius projekto „Comenius. Tasting Europe“ metus, tačiau dalyviai nekantriai laukia rudens – tuomet visi smagumai ir naujos užduotys persikelia į saulėtąją Italiją!

(1956)
(1573)
(1583)
(1632)
(1520)
(1568)
(1519)
(1545)
(1563)
(1520)
(1522)
(1558)
(1486)
(1508)
(1474)
(1464)
(1556)
(1601)
(1645)
Serveryje veikia Gallery v1.4.4-pl2 RSS
(c) Vilniaus Licėjus, Širvintų g. 82, 08216, Vilnius. Autoriai