Klaida: Negaliu užrakinti failo (/srv/www/nuotraukos.licejus.lt/albums/PASCH/photos.dat.lock)! Galerija :: PASCH iniciatyva tęsiama toliau...
   
Licėjaus gyvenimas Apie Licejų Kaip įstoti? Pamokų tvarkaraščiai 2% parama Licėjui English resumé
Renginių kalendorius · Nuotraukų galerija · Straipsniai ir dokumentai · Senatas ir prezidentas · Pamokų laikas
 PASCH iniciatyva tęsiama toliau... 
Pradėdama iniciatyvą „Mokyklos – ateities partnerės“ Vokietijos Federacinės Respublikos Užsienio reikalų ministerija visame pasaulyje inicijavo programą, kuria buvo siekiama remti vokiečių kalbos mokymą geriausiose pasaulio mokyklose.

Programos tikslas buvo sujungti 1000 pasaulio mokyklų į globalų tinklą, atnaujinti, paįvairinti vokiečių kalbos mokymą, didinti mokinių susidomėjimą Vokietija ir vokiškai kalbančiomis šalimis. Šis tikslas buvo pasiektas. Šiuo metu visame pasaulyje yra daugiau nei 1500 mokyklų partnerių.

Po 5-rių sėkmingos veiklos metų PASCH mokyklų vadovai susirinko į vieną būrį. Susitikimo tikslas buvo pasirašyti naujus susitarimus dėl tolesnio mokyklų partnerių bendradarbiavimo ir glaudesnių tarpusavio ryšių plėtojimo. Ta proga vasario 28-29 dienomis Varšuvoje vyko Vidurio ir Rytų Europos PASCH mokyklų vadovų konferencija.

Į konferenciją atvykusius mokyklų vadovus ir mokytojus pasveikino Ulrike Würz, Goethes instituto direktoriaus pavaduotoja, kalbos skyriaus vadovė ir dr. Cordula Hunold, PASCH projekto koordinatorė Vidurio ir Rytų Europos šalyse. 20-ties mokyklų direktoriai iš Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Slovakijos, Slovėnijos, Čekijos ir Vengrijos dalyvaujant garbingiems svečiams pasirašė susitarimus Vokietijos Federacinės Respublikos ambasadoje Varšuvoje. Mums buvo labai malonu, nes į šventę atvyko Lietuvos Respublikos ambasadorė Lenkijoje Loreta Zakarevičienė. Tai buvo vienintelė ambasadorė, kuri savo apsilankymu pagerbė ne tik Lietuvos atstovus, bet ir renginiui suteikė reikšmės.

Po iškilmingos ceremonijos koncertavo Varšuvos moksleiviai, o Adrian Szczerba pasidalino mintimis apie PASCH projektą, jo svarbą ir papasakojo savo įspūdžius iš įvairių renginių bei vokiečių kalbos kursų. Renginį vainikavo plakatų parodos atidarymas. Kiekviena PASCH mokykla galėjo parodyti plakatuose savo pasiekimus, „stipriąsias puses“ bei pasigirti savo veiklomis.

Vakare Goethes institute vyko priėmimas, kurio metu gavome leidinį apie PASCH mokyklas. Ir vėl džiaugiamės: ant titulinio leidinio lapo nuotrauka su mūsų mokyklos teatro mokiniais!

Kelios mintys apie PASCH projektą:

„Tai visapusiškai naudingas projektas. Aš susipažinau su Vokietijos švietimo sistema, lankiausi keliose mokyklose, dalyvavau pamokose. Išmokau kurti projektus ir juos įgyvendinti. Bendradarbiaudama su kolegomis įgijau daugiau patirties ir geriau pažinau jų kultūras.“ Alma Čekauskienė, biologijos mokytoja

„Dalyvavimas „Mokyklos: ateities partnerės“ projekte Vilniaus licėjaus mokytojams ir mokiniams suteikė naujas galimybes ne tik tobulinti vokiečių kalbos žinias, bet ir dalyvauti įvairioje kūrybinėje veikloje. Šiandien šio projekto rezultatus akivaizdžiai matome savo mokykloje. Išaugo besimokančių vokiečių kalbą mokinių skaičius, dalyvaujame įdomiuose renginiuose, užmezgėme ryšius su mokykla Vokietijoje. Taigi mūsų mokykla įgijo naujos patirties ir užmezgėme daug prasmingų ryšių. Tikimės, kad šis projektas tęsis ir ateityje, o įgyta patirtis bus toliau plėtojama.“ Mokyklos direktorius Saulius Jurkevičius

„Tai visais atžvilgiais prasmingas ir naudingas projektas.“ Akvilė

„ Teatro projektas praturtino mano vokiečių kalbos žinias. Įgavau sceninės patirties, nugalėjau savo baimes, susipažinau su naujais žmonėmis, linksmai praleidau laiką. Repeticijos buvo visada linksmos ir įdomios.“ Miglė
(1447)
(1629)
(1580)
(1527)
(1618)
PASCH UNTERZEICHNUNGPASCH UNTERZEICHNUNG 1
(1566)
PASCH UNTERZEICHNUNG (1646)
PASCH UNTERZEICHNUNG 1 (1688)

Serveryje veikia Gallery v1.4.4-pl2 RSS
(c) Vilniaus Licėjus, Širvintų g. 82, 08216, Vilnius. Autoriai