Klaida: Negaliu užrakinti failo (/srv/www/nuotraukos.licejus.lt/albums/comenius/photos.dat.lock)! Galerija :: Įspudžiai ir nuotraukos iš Comenius projekto Prancūzijoje.
   
Licėjaus gyvenimas Apie Licejų Kaip įstoti? Pamokų tvarkaraščiai 2% parama Licėjui English resumé
Renginių kalendorius · Nuotraukų galerija · Straipsniai ir dokumentai · Senatas ir prezidentas · Pamokų laikas
 Įspudžiai ir nuotraukos iš Comenius projekto Prancūzijoje. 
Kelionės įspūdžiai:
Comenius projektas, vykęs 2013 sausio 14-19 dienomis paliko neišdildomų įspūdžių. Jis suteikė galimybę ne tik nuvykti į pietų Prancūzija, bet ir susipažinti su Vokietijos, Šveicarijos ir Kipro atstovais. Gyvenome prancūzų šeimose, tad buvo įdomu susipažinti su jų kultūra namuose ir pabendrauti keturias dienas su nepažįstamais žmonėmis, kurie vėliau tampo artimi kaip draugai. Buvo įdomu pamatyti jų mokyklą, šokti jų liaudies šokius, ragauti tradicinius patiekalus( paella, prancūziški sūriai, jūrų gėrybės) , dalyvauti įvairiose paskaitose apie maistą, pabūti prie Viduržemio jūros, susirast naujų draugų, pamatyti naujus miestus. Labiausiai nustebino kitų šalių nieko nežinojimas apie Lietuvą ir kitas Europos šalis. Bet mes jiems daug visko papasakojome apie savo šalį, išmokėme kelių lietuviškų frazių ir dabar jie labai nori čia atvažiuoti. Manau, kad tokie mainai ugdo savarankiškumą ir skatina bendrauti, suteikia galimybę pristatyti savo tautą ir šalį. Pirmoji "Tasting Europe" kelionė buvo į Prancūziją. Kelionės pradžia nebuvo labai maloni, nes teko mums keliauti beveik visą parą. Buvo labai varginanti diena. Tačiau vakare atsidūrėme šeimose, kurios labai svetingai mus priėmė, tačiau vis tiek buvo labai keista miegot svetimuose namuose. Kitas dienas vyko įvairiausi užsiėmimai, kurie buvo skirti susipažinti su moksleiviais iš kitų valstybių ir susipažinti su Prancūzijos virtuve. Veiklos, kaip kelionė į austrių fermą ar žemdirbių paskaita apie sodininkystę, buvo tikrai labai įdomios ir vertingos. Taip pat labai didelį įspūdį paliko miestelis, kuriame gyvenome - Clermont l'Herault. Miestelyje nėra daug žmonių, bet tai miestelį padaro dar jaukesniu ir įdomesniu. Negalėjome atsigrožėti ir miestelio statiniais bei gamtos grožiu.Manome projektas yra tikrai vertingas, nes pažinome ne tik skirtingų kultūrų žmones, bet ir susipažinome su Prancūzijos kultūra iš arti.
Šių metų sausio 14-19 dienomis su Comenius projektu Tasting Europe keliavau į Prancūziją. Pagrindinė užsiėmimų tema buvo maistas, todėl galėjau paragauti tradicinių prancūziškų, graikiškų, šveicariškų, vokiškų patiekalų. Visgi labiausiai įsiminė bendravimas su įvairiais žmonėmis, kartu praleistas laikas ir keliavimas. Tris dienas buvome apsistoję Clermont-l'Hérault mieste, pietų Prancūzijoje. Gyvenome prancūzų šeimose ir kasryt susirinkdavome jų licėjuje (lycée Renée Gros). Buvo labai įdomu pamatyti, kas jų ir mūsų mokykloje, šeimose panašu, o kas skiriasi. Kalbėtis prancūziškai nebuvo lengva, bet turėjau progą pasiklausyti, kaip tarpusavyje bendrauja mokiniai, šeimos nariai, kaip skamba šnekamoji kalba. Pakeliui aplankėme Montpeljė, Marselį, Frankfurtą. Kelionėje laikas neprailgo, bet liko daug vertingų įspūdžių.
(2056)
(1784)
(1660)
(1595)
(1485)
(1551)
(1592)
(1602)
(1636)
(1639)
(1609)
(1695)
(1603)
(1634)
(1683)
(1774)
Serveryje veikia Gallery v1.4.4-pl2 RSS
(c) Vilniaus Licėjus, Širvintų g. 82, 08216, Vilnius. Autoriai